Wydział Prawa i Administracji UW wiceliderem Rankingu Wydziałów Prawa Rzeczpospolitej oraz XVI Rankingu Wydziałów Prawa Dziennika Gazety Prawnej

Ogłoszono wyniki Rankingu Wydziałów Prawa 2022 Rzeczpospolitej oraz XVI Rankingu Wydziałów Prawa Dziennika Gazety Prawnej. W obu zestawieniach Wydział Prawa i Administracji UW objął II miejsce, tuż za Wydziałem Prawem i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W Rankingu Wydziałów Prawa 2022 Rzeczpospolitej brano pod uwagę takie kategorie jak: potencjał naukowy, jakość kształcenia i współpraca z zagranicą. WPiA UW zdobył 25,6 punktów – o 0,8 pkt mniej niż lider rankingu, Uniwersytet Jagielloński. Trzecie miejsce należy do Uniwersytetu Wrocławskiego z 21,7 pkt.

XVI Ranking Wydziałów Prawa Dziennika Gazety Prawnej obejmował następujące kategorie: kadra (21,5 pkt), jakość i warunki kształcenia (42 pkt), wymogi stawiane studentom i jakość absolwentów (27,5 pkt), zdawalność na aplikacje prawnicze (2,3 pkt). Łącznie wydziały mogły uzyskać maksymalnie 117 punktów. WPiA UW z wynikiem 100,4 pkt zajął II miejsce w Rankingu ex aequo z Wydziałem Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.