Cykl spotkań „Trzy trybunały” - „Adwokat w Luksemburgu – postępowanie przed TSUE”

O spotkaniu

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego wraz z Naczelną Radą Adwokacką oraz Okręgową Radą Adwokacką w Warszawie mają zaszczyt zaprosić do udziału w cyklu spotkań „Trzy trybunały”. Trzecie wydarzenie w ramach cyklu odbędzie się 25 maja 2023 r. w godz. 19.00 – 20.30 w sali A.3 budynku Collegium Iuridicum II (ul. Lipowa 4). Adw. Joanna Wędrychowska wygłosi wykład otwarty pt. „Adwokat w Luksemburgu – postępowanie przed TSUE”. Spotkanie poprowadzi dr Janusz Roszkiewicz, adiunkt w Zakładzie Praw Człowieka Wydziału Prawa i Administracji UW.

Do udziału w wydarzeniu zachęcamy szczególnie studentów i absolwentów prawa warszawskich uczelni, a także wszystkich zainteresowanych tematyką spotkania.

O prelegentce

Joanna Wędrychowska
adw.

Joanna Wędrychowska

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UW oraz Kolegium MISH UW (stosunki międzynarodowe). Warszawska adwokatka procesowa, wykonująca zawód we własnej kancelarii, od 6 lat specjalizuje się w tzw. sprawach frankowych. W ramach jednej z prowadzonych spraw „frankowych” przeciwko mBank s. a. reprezentowała kredytobiorców przed Trybunałem Sprawiedliwości UE, po zadaniu przez sąd krajowy pytania prejudycjalnego (sprawa zakończona wyrokiem TSUE C-80-82/21 z dnia 8 września 2022 roku). Obecnie jest pełnomocniczką kredytobiorców w sprawie przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie (sygn. akt VI ACa 506/22), gdzie skierowano do TSUE pytania prejudycjalne ws. Getin Noble Bank w restrukturyzacji. Angażuje się również w działalność samorządu adwokackiego, jest wiceprzewodniczącą Komisji Rewizyjnej przy ORA Warszawa. Prywatnie zimą narciarka, a latem żeglarka i amatorka wycieczek rowerowych.