Cykl spotkań „Trzy trybunały” - „Adwokat w Strasburgu – reprezentowanie klienta przed ETPC”

O spotkaniu

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego wraz z Naczelną Radą Adwokacką oraz Okręgową Radą Adwokacką w Warszawie mają zaszczyt zaprosić do udziału w cyklu spotkań „Trzy trybunały”. Drugie wydarzenie w ramach cyklu odbędzie się 10 maja 2023 r. w godz. 19.00 – 20.30 w sali A.3 budynku Collegium Iuridicum II (ul. Lipowa 4). Adw. Małgorzata Mączka-Pacholak wygłosi wykład otwarty pt. „Adwokat w Strasburgu – reprezentowanie klienta przed ETPC”. Spotkanie poprowadzi dr Valeri Vachev, Kierownik studiów na Wydziale Prawa i Administracji UW.

Do udziału w wydarzeniu zachęcamy szczególnie studentów i absolwentów prawa warszawskich uczelni, a także wszystkich zainteresowanych tematyką spotkania.

O prelegentce

Małgorzata Mączka-Pacholak
adw.

Małgorzata Mączka-Pacholak

Pietrzak Sidor & Wspólnicy

Warszawska adwokatka z kancelarii Pietrzak Sidor & Wspólnicy, karnistka i doświadczona pełnomocniczka w postępowaniach przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka, w tym w postępowaniach z zakresu litygacji strategicznych. Współpracuje jako pełnomocniczka pro bono z wiodącymi polskimi organizacjami pozarządowymi. Jest Wiceprzewodniczącą Komisji Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. Prowadzi szkolenia dotyczące postępowań przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka dla aplikantów adwokackich Izby Warszawskiej oraz szkolenia dla adwokatów i adwokatek.