Znamy laureatów grantów NCN w ramach konkursu MINIATURA 5

Narodowe Centrum Nauki rozstrzygnęło kolejną edycję konkursu MINIATURA, w ramach którego można ubiegać się o granty na badania wstępne, pilotażowe, kwerendy, staże naukowe, wyjazdy badawcze i konsultacyjne. Wnioski mogli składać naukowcy, którzy nie kierowali dotychczas projektami finansowanymi przez NCN ani nie byli laureatami konkursów na stypendia doktorskie lub staże. W konkursie można było uzyskać finansowanie w wysokości od 5 000 do 50 000 zł na działanie trwające do 12 miesięcy.

W 5. edycji konkursu MINIATURA granty otrzymało 3 pracowników Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego:

Eye-tracking jako źródło neurodowodów w postępowaniu karnym i cywilnym: w poszukiwaniu krytycznej teorii oceny dowodów dostarczanych przez neuropsychologię sądową - dr Marcin Romanowicz (23 384 zł)

Właściwość obcego prawa procesowego w postępowaniu cywilnym. Ujęcie prawnoporównawcze - dr Bartosz Wołodkiewicz (24 154 zł)

Pełna lista rankingowa znajduje się na stronie NCN: www.ncn.gov.pl/konkursy/wyniki/miniatura5