Dr Bohdan Pretkiel z Katedry Logiki i Argumentacji Prawniczej nowym Rzecznikiem Finansowym

Dr Bohdan Pretkiel, adiunkt w Katedrze Logiki i Argumentacji Prawniczej Wydziału Prawa i Administracji UW, został powołany na stanowisko Rzecznika Finansowego. Jego kadencja potrwa 4 lata. Rzecznik Finansowy wspiera klientów w sporach z podmiotami rynku finansowego, takimi jak zakłady ubezpieczeń, banki, biura maklerskie, czy firmy pożyczkowe.

Dr Bohdan Pretkiel ukończył summa cum laude studia na Wydziale Prawa i Administracji UW, a w 2018 r. uzyskał tytuł doktora nauk prawnych z wyróżnieniem. Od 2012 r. na WPIA UW prowadzi zajęcia z logiki prawniczej. Od lutego 2020 r. adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji UW (Katedra Logiki i Argumentacji Prawniczej). Autor referatów, artykułów naukowych oraz monografii.