Mgr Anna Matsiyeuskaya z Katedry Prawa Handlowego WPiA UW zwyciężczynią XIX edycji konkursu Prawnik Pro Bono

Mgr Anna Matsiyeuskaya została laureatką XIX edycji konkursu Prawnik Pro Bono organizowanego przez Fundację Uniwersyteckich Poradni Prawnych oraz Dziennik Rzeczpospolita. Nagroda została przyznana za wieloletnie zaangażowanie w pomoc ukraińskim i białoruskim uchodźcom oraz wsparcie tych mniejszości narodowych w Polsce.

Mgr Anna Matsiyeuskay jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji UW, a obecnie doktorantką w Katedrze Prawa Handlowego WPiA UW.

Konkurs „Prawnik pro bono” organizuje Zarząd Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych, a jego patronem medialnym od lat jest „Rzeczpospolita”. Celem konkursu jest nagradzanie osób, których aktywność, zaangażowanie i wkład w krzewienie idei pracy prawnika Pro Publico Bono zasługuje na szczególne uznanie. W skład Kapituły Konkursu wchodzą: Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego, Rzecznik Praw Obywatelskich, Minister Sprawiedliwości, Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych, Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, polscy członkowie Rady Programowej Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych, członek Zarządu Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych, a także laureaci i laureatki poprzednich edycji konkursu.