Kolejna edycja praWOStart za nami

W dniach 21-29 marca odbyła się kolejna edycja praWOStart - cyklu warsztatów przygotowujących do matury z WOSu. Dla licealistów z całej Polski to nie tylko okazja do usystematyzowania wiedzy oraz powtórzenia najważniejszych informacji z WOS, ale też możliwość poznania kadry akademickiej WPiA UW.

praWOStart to coroczny projekt organizowany przez Wydział Prawa i Administracji UW we współpracy z kadrą akademicką WPiA UW oraz Samorządem Studentów WPiA UW. To omówienie najważniejszych zagadnień z WOSu, możliwość dowiedzenia się jakie kompetencje mają podmioty rządzące w kraju, jakie prawa i obowiązki mają obywatele czy zapoznanie się z Konstytucją RP i systemem sądownictwa oraz poznanie tajników polityki i prawa. W dniach 21-29 marca 2021 r. ponad 1 500 maturzystów wzięło udział w zajęciach obejmujących 9 bloków tematycznych, zgodnych z podstawą programową w zakresie rozszerzonym z wiedzy o społeczeństwie.

Zajęcia poprowadzili wybitni specjaliści, wykładowcy WPiA UW: prof. Robert Grzeszczak, prof. Marcin Matczak, dr hab. Adam Szafrański, dr Zuzanna Kulińska-Kępa, dr Marcin Romanowicz, dr Valeri Vachev, dr Jakub Pawliczak, dr Janusz Roszkiewicz oraz mgr Marcin Kamiński.

Warsztatom towarzyszyły quizy w mediach społecznościowych, w ramach których maturzyści mogli sprawdzić swoją wiedzę zdobytą podczas zajęć i wygrać gadżety wydziałowe. Zorganizowano również konkurs na najlepsze wypracowanie maturalne

Serdecznie dziękujemy kadrze akademickiej za zaangażowanie i przeprowadzenie zajęć, a maturzystom za tak liczny udział!