Wydział nawiązał porozumienie o współpracy z Urzędem Komisji Nadzoru Finansowego oraz Fundacją na Rzecz Innowacji Finansowych FinTech Polska

W dniu 4 kwietnia 2022 r. zostało podpisane trójstronne porozumienie pomiędzy Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Urzędem Komisji Nadzoru Finansowego oraz Fundacją na Rzecz Innowacji Finansowych FinTech Polska. Współpraca będzie dotyczyć działań edukacyjnych i informacyjnych, mających na celu podnoszenie poziomu i upowszechnianie wiedzy o rynku finansowym, w tym szczególnie problematyki cyberbezpieczeństwa.

Jedną ze wspólnych inicjatyw będzie cykl konferencji naukowych popularyzujących wiedzę o rynku finansowym. Konferencje odbędą się w Warszawie, a organizatorzy zapewnią również transmisje online na stronie internetowej wydarzenia. Jak podkreśla UKNF, współpraca pomiędzy trzema instytucjami zagwarantuje zaangażowanie w projekt wysokiej klasy ekspertów, co zapewni odpowiednią jakość merytoryczną konferencji.

W oficjalnym spotkaniu na WPiA UW udział wzięli: prof. Tomasz Giaro, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, dr hab. Jacek Jastrzębski, prof. UW – Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, Jacek Barszczewski – Dyrektor Departamentu Komunikacji Społecznej oraz Zbigniew Jacek Wiliński – Dyrektor Departamentu Innowacji Finansowych FinTech, dr Paweł Widawski – Prezes oraz Piotr Brewiński – Wiceprezes zarządu Fundacji na Rzecz Innowacji Finansowych FinTech Polska, dr Kamil Mroczka, Dyrektor Generalny Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. Wydział reprezentowali również Prodziekani: doc. dr Marek Grzybowski, dr hab. Piotr Grzebyk oraz dr Andrzej Bielecki.