Inauguracja działalności Centrum Oceny Skutków Regulacji

W dniu 31 maja 2022 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oficjalnie zainaugurowano działalność Centrum Oceny Skutków Regulacji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W uroczystości otwarcia Centrum udział wzięli: sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Finansowy, Prorektor Uniwersytetu Warszawskiego ds. studentów i jakości kształcenia, przedstawiciele organów władzy publicznej, organizacji gospodarczych i społecznych.

Centrum Oceny Skutków Regulacji Uniwersytetu Warszawskiego to nowo utworzona jednostka realizująca swoje działania w ramach grantu Ministerstwa Edukacji i Nauki "Nauka dla Społeczeństwa" w wysokości 1,7 mln złotych. Kierownikiem Centrum jest dr hab. Krzysztof Koźmiński, a funkcję Zastępcy Kierownika pełni dr hab. Krzysztof Szczucki. Działalność Centrum wspiera również dr Michał Jabłoński jako Koordynator Ekspertyz i Analiz.

Projekt ma na celu praktyczne wykorzystanie metod ekonomicznej analizy prawa (law & economics) w procesie legislacyjnym, a jego efektem będzie stworzenie interdyscyplinarnych grup eksperckich, zaangażowanych w proces oceny skutków regulacji.