Egzamin adwokacki 2022

Od wtorku 10 maja do piątku 13 maja 2022 r. na terenie całej Polski odbywa się egzamin adwokacki.
Podczas czterech dni egzaminu zdający będą rozwiązywać zadania z zakresu prawa karnego, cywilnego lub rodzinnego, gospodarczego i administracyjnego oraz zasad wykonywania zawodu i zasad etyki. Czas na rozwiązanie zadań z prawa karnego, cywilnego i gospodarczego wynosi 6 godzin, a na zadanie z prawa administracyjnego oraz z zasad wykonywania zawodu i zasad etyki – zdający mają 8 godzin.

Egzamin adwokacki przeprowadzą komisje egzaminacyjne, w skład których wchodzi 8 osób: 4 przedstawicieli Ministra Sprawiedliwości – sędziów sądów powszechnych i sądów administracyjnych oraz 4 adwokatów, delegowanych przez Naczelną Radę Adwokacką. Do komisji tych powołani zostali pracownicy naszego Wydziału – m.in. dr hab. Ewa Stefańska, dr Karolina Wojciechowska i dr Rafał Morek.

Zdającym życzymy powodzenia!