Praktyczne Doświadczenia Po Roku Obowiązywania „Dużej Reformy” Kodeksu Spółek Handlowych – Praktyczna Perspektywa Porównawcza Polska-Niemcy

PRAKTYCZNE DOŚWIADCZENIA PO ROKU OBOWIĄZYWANIA „DUŻEJ REFORMY” KODEKSU SPÓŁEK
HANDLOWYCH – PRAKTYCZNA PERSPEKTYWA PORÓWNAWCZA POLSKA-NIEMCY

Polsko-niemiecka konferencja organizowana przez Szkoły Prawa Niemieckiego WPiA UW i UJ oraz ALUMNI NETWORK SPN we współpracy z JDP Drapała & Partners

• Termin: 9 maja 2024, godz. 12:00–18:00, spotkanie networkingowe 18:00–20:00
  • Miejsce: Uniwersytet Warszawski, Kampus Główny, Aula w Starym BUW, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa
  • Tłumaczenie symultaniczne PL / DE
  • Partnerzy medialni: C.H. Beck
  • Partnerzy merytoryczni: JDP Drapała & Partners sp. j., Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie, Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo Handlowa (AHK Polska)

Konferencja będzie podsumowaniem reformy Kodeksu spółek handlowych z października 2022 roku. Objęła ona prawo koncernowe, przepisy mające aktywizować rady nadzorcze oraz wprowadziła zasady biznesowej oceny przy podejmowaniu decyzji przez zarządy i rady nadzorcze.

Celem konferencji jest dyskusja o doświadczeniach obowiązywania przepisów w pierwszym roku po ich wejściu w życie. Konferencja ma przedstawiać doświadczenia z perspektywy prawa polskiego i niemieckiego i umożliwić wymianę poglądów przedstawicieli praktyki i nauki z Polski i Niemiec.

Jesteśmy przekonani, że wymiana doświadczeń praktycznych może być przydatna i owocna dla wszystkich zajmujących się tym zakresem prawa, nie tylko z perspektywy prawników, ale także członków zarządów i rad nadzorczych.

Ramowy program

1. prawo grup spółek (prawo koncernowe)
  2. współpraca rad nadzorczych i zarządów spółek akcyjnych
  3. biznesowa ocena sytuacji (business judgement rule) a odpowiedzialność członków organów