Ukazał się film podsumowujący kurs „Urban Regulations and Political Memory: Towards Understanding Spatio-Temporal aspects of Urban Development”

Pod skrótem "UNREAD" kryje się nazwa interdyscyplinarnego kursu prowadzonego przez prawników, historyków oraz geografów z 3 uczelni: Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu w Mediolanie i Uniwersytetu Karola w Pradze. Uczestnicy kursu „Urban Regulations and Political Memory: Towards Understanding Spatio-Temporal aspects of Urban Development” badają zmiany warunków rozwoju smart cities w Czechach, Polsce i we Włoszech, biorąc pod uwagę trzy wymiary: przeszłość (historia), teraźniejszość (prawo) i przyszłość (geografia).

W filmie dr Karolina Wojciechowska, dr Piotr Okniński i dr Pasquale Pantalone przybliżają założenia kursu oraz omawiają konferencję zrealizowaną w marcu 2022 r. na Uniwersytecie Warszawskim. Zachęcamy również do śledzenia strony internetowej: www.unread.wpia.uw.edu.pl

Inicjatywa 4EU+ oraz projekt "UNREAD" są współfinansowane ze środków Erasmus+ Unii Europejskiej.

Zobacz film