Szkoła Prawa i Gospodarki Chin zaprasza do udziału w otwartym seminarium o ochronie znaków towarowych

Szkoła Prawa i Gospodarki Chin zaprasza do udziału w otwartym seminarium IP Café on Bad Faith Trademarks Applications and Registrations, które odbędzie się 25 stycznia 2022 r. w godzinach 07:30-11:30. Wydarzenie poprowadzą wykładowcy z czołowych chińskich uniwersytetów oraz cenieni praktycy, działający "na pierwszej linii frontu" w relacjach UE-ChRL w zakresie ochrony własności intelektualnej. Jednym z prelegentów będzie również wykładowca Szkoły Prawa i Gospodarki Chin, Reinhout Van Malenstain z HFG Law & Intellectual Property.

By wziąć udział w seminarium, należy skontaktować się z zespołem Szkoły mailowo pod adresem:
china.law@wpia.uw.edu.pl. Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom.

Najnowsza poprawka do chińskiej ustawy o znakach towarowych weszła w życie 1 listopada 2019 r. Po raz pierwszy wprost zabroniła „rejestracji w złej wierze”, procederu, który trwał od lat i polegał na rejestracji w Chinach znaków towarowych należących do zagranicznych firm w celu szantażu i wymuszeń. Ponadto, nowa ustawa zaostrzyła kary za naruszenia wykorzystania znaków towarowych. W 2022 r. planowana jest kolejna nowelizacja ustawy o znakach towarowych.

Zobacz pełny program