Sukces studentek WPiA UW

Drużyna Wydziału Prawa i Administracji UW zdobyła 1. miejsce w międzynarodowym konkursie All-European International Humanitarian and Refugee Law Moot Court Competition (5. edycja) organizowanym przez Wydział Prawa Uniwersytetu w Lublanie we współpracy m.in. z Międzynarodowym Komitetem Czerwonego Krzyża (więcej o konkursie na stronie ).

To pierwszy przypadek, gdy 1. miejsce w tym międzynarodowym konkursie zdobyła drużyna z Polski.

W finale damska drużyna Wydziału Prawa i Administracji UW w składzie:

Kaja Stelmaszewska

Olga Szkodzińska

Agnieszka Wójcik

pokonała drużynę Uniwersytetu w Lublanie. Zadania, z jakimi musiały mierzyć się zawodniczki, to m.in.:

- negocjacje z handlarzami broni

- negocjacje pokojowe zwaśnionych państw

- rozmowy z przedstawicielami państw zaangażowanymi w konflikt zbrojny

- procedura wyrażenia zgody co do dopuszczalności sprawy przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym.

Konkurs sprawdzał wiedzę z zakresu międzynarodowego prawa humanitarnego, prawa uchodźczego, międzynarodowego prawa karnego.

Trenerem drużyny była dr hab. Patrycja Grzebyk, prof. ucz. z Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych. Wsparcia merytorycznego udzielała również doktorantka UW - Marta Górczyńska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

#konkurs