[Sojusz 4EU+] Kurs UNREAD+: ostatnie wolne miejsca

Urban Regulations and Political Memory: Towards Understanding Spatio-Temporal Aspects of Urban Development Plus (UNREAD+).

To kurs organizowany przez cztery uczelnie członkowskie 4EU+: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet w Mediolanie, Uniwersytet Karola w Pradze oraz Uniwersytet Sorboński.

Kurs dotyczy zmian uwarunkowań rozwoju urbanistycznego smart cities w Polsce, Czechach i we Włoszech, według trzech wymiarów: przeszłości (historia), teraźniejszości (prawo) i przyszłości (geografia). Nacisk położony jest na zintegrowane i interdyscyplinarne podejście, aby pomóc studentom i doktorantom zrozumieć złożoność nowych ośrodków miejskich, w których rozwój nieruchomości musi współistnieć z ochroną środowiska oraz z historią i zachowaniem dziedzictwa społeczności lokalnej.

Kurs jest prowadzony przez interdyscyplinarny zespół historyków, prawników i geografów.

Charakter zajęć: online + konferencja stacjonarna w Mediolanie (marzec 2024).

Zajęcia ruszają 4 października, ale można dołączyć już po rozpoczęciu kursu.

Terminy spotkań: środy (13:15-14:45 / 13:15-15:45 / 13:15-16:30).

Zgłoszenia do 5 października (UWAGA: nie jest to termin nieprzekraczalny - zgłoszenia dokonywane są drogą mailową, studenci mogą być przyjmowani po tym terminie, w razie niezapełnienia listy uczestników).

Więcej informacji na stronie oraz https://www.uw.edu.pl/kurs-unread-dla-studentow-i-doktorantow/