Prof. Robert Grzeszczak został Przewodniczącym Komitetu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk

1 marca 2024 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Komitetu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk (KNP PAN) kadencji 2024-2027, podczas którego prof. Robert Grzeszczak został jednomyślnie wybrany na Przewodniczącego Komitetu.

Komitety Naukowe są jednostkami Polskiej Akademii Nauk zajmującymi się konkretną dyscypliną naukową (lub pokrewnymi dyscyplinami naukowymi) i rozważaniem istotnych problemów z jej zakresu. Członkowie komitetu są wyłaniani w wyborach tajnych. Kandydować i głosować mogą badacze z całego kraju, również spoza PAN. Wśród członków Komitetu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk jest 6 badaczy z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego: prof. Wojciech Brzozowski; prof. Tomasz Giaro, dziekan Wydziału Prawa i Administracji; prof. Robert Grzeszczak; prof. Karol Karski; prof. Ryszard Piotrowski oraz prof. Marek Zubik.