Otwarcie XIX Zjazdu Kół Naukowych Prawa Konstytucyjnego przez Dziekana WPiA prof. dr hab. Tomasza Giaro

W dniach 12-13 kwietnia 2024 r. odbył się XIX Zjazd Kół Naukowych Prawa Konstytucyjnego pt. Rola sądów w demokratycznym państwie prawa w Collegium Iuridicum II przy ul. Lipowej 4.

Wydarzenie zostało otwarte przez Dziekana Wydziału Prawa i Administracji prof. dr hab. Tomasza Giaro. Pierwszego dnia Zjazdu, w panelu eksperckim, którego moderatorem był Kierownik Katedry Prawa Konstytucyjnego prof. dr hab. Marek Zubik, udział wzięli: prof. dr hab. Adam Bodnar, prof. dr hab. Małgorzata Gersdorf, senator Krzysztof Kwiatkowski oraz prof. dr hab. Hanna Suchocka. Drugiego dnia Zjazdu swoje referaty wygłosili studenci i doktoranci z całej Polski.

Podczas Zjazdu uczestnicy mogli podzielić się własnymi badaniami i spostrzeżeniami nad aktualną kondycją wymiaru sprawiedliwości, a także wysłuchać wystąpień wielu znamienitych ekspertów oraz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu prawa konstytucyjnego.

Wydarzenie powstało z inicjatywy Koła Naukowego Prawa Konstytucyjnego „Legislator” i odbyło się pod Honorowym Patronatem Marszałka Senatu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Ministra Sprawiedliwości oraz Polskiego Towarzystwa Prawa Konstytucyjnego.