Konkurs Prezesa UOKiK na najlepsze prace magisterskie i doktorskie

Trwa konkurs Prezesa UOKiK na najlepsze prace magisterskie i doktorskie, którego celem jest zwrócenie uwagi studentów i doktorantów na problematykę ochrony konsumentów oraz ochrony konkurencji. W konkursie mogą brać udział osoby, które ukończyły prawo lub inny kierunek - ekonomię, administrację czy zarządzanie.

Tematyka

• Ochrona konkurencji – praktyki ograniczające konkurencję, kontrola koncentracji oraz pomoc publiczna
  • Ochrona konsumentów – prawne i ekonomiczne aspekty ochrony konsumentów z wyłączeniem następujących zagadnień: nadzór rynku, w tym bezpieczeństwo produktów i system oceny zgodności, odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, jakość wyrobów i usług.

Prace magisterskie

Autorzy trzech najlepszych prac w każdej kategorii tematycznej otrzymają kolejno 5 tys., 3 tys. i 2 tys. zł. W zakresie ochrony konkurencji można także otrzymać wyróżnienie Stowarzyszenia Prawa Konkurencji - 5 tys. zł. Laureaci mogą również liczyć na płatne praktyki absolwenckie, trwające maksymalnie trzy miesiące w centrali UOKiK lub w jednej z delegatur. Ponadto nagrodzone opracowania mogą zostać opublikowane w formie drukowanej lub na stronie internetowej UOKiK.

Do konkursu można zgłosić pracę obronioną od 15 października 2020 r. do 15 października 2021 r., która otrzymała ocenę co najmniej bardzo dobrą. Kapituła konkursowa bierze pod uwagę w szczególności jakość merytoryczną pracy, jej nowatorski i twórczy charakter oraz poziom edytorski.

Należy złożyć:

1. wypełniony formularz
  2. egzemplarz pracy (wersja drukowana oraz elektroniczna)
  3. jednostronne streszczenie (wersja drukowana oraz elektroniczna)
  4. zaświadczenie wydane przez władze uczelni, potwierdzające termin obrony i temat pracy.

Komplet powyższych dokumentów należy wysłać pocztą lub złożyć w kancelarii Urzędu:

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
plac Powstańców Warszawy 1
00-950 Warszawa

Termin składania prac mija 29 października 2021 r. (o godz. 16.15) – decyduje data wpływu.

Regulamin konkursu oraz niezbędne szczegóły znajdują się na stronie

Prace doktorskie

Autorzy trzech najlepszych prac w każdej kategorii tematycznej otrzymają kolejno 8 tys., 5 tys. i 3 tys. zł. Ponadto nagrodzone opracowania mogą zostać opublikowane w formie drukowanej lub na stronie internetowej UOKiK.

Kapituła konkursowa bierze pod uwagę:

• jakość merytoryczną pracy
  • wniesienie znacznego wkładu w rozwój nauki w badanej dziedzinie
  • udział badań empirycznych w stosunku do części teoretycznej pracy
  • nowatorski i twórczy charakter pracy
  • aktualność zagadnienia
  • edytorski charakter pracy

Należy złożyć:

1. wypełniony formularz
  2. egzemplarz pracy (wersja drukowana oraz elektroniczna)
  3. streszczenie (wersja drukowana oraz elektroniczna)
  4. dwie recenzje pracy doktorskiej
  5. zaświadczenie wydane przez władze uczelni, potwierdzające termin obrony i temat pracy.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
plac Powstańców Warszawy 1
00-950 Warszawa

Prace obronione od 16 października 2018 r. do 15 października 2021 r. należy przesłać do 29 października 2021 r. (godz. 16.15) - decyduje data wpływu.

Regulamin konkursu oraz niezbędne szczegóły znajdują się na stronie

#konkurs