Konferencja Europejskiego Stowarzyszenia Wydziałów Prawa

W Sali Kolumnowej na Wydziale Historii na Kampusie Centralnym Uniwersytetu Warszawskiego rozpoczęła się trzydniowa konferencja Stowarzyszenia ELFA.
21 kwietnia w Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich gości przywitał Rektor Uniwersytetu Warszawskiego Alojzy Z. Nowak, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UW Tomasz Giaro oraz Prodziekan Wydziału Prawa i Administracji UW Marek Grzybowski. Konferencję otworzył Rzecznik Praw Obywatelskich Marcin Wiącek referatem pod tytułem „Współczesne problemy ochrony praw człowieka w Polsce”.
Wieczorem w Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta kolacja, na której członkowie Stowarzyszenia mieli okazję podyskutować w mniej oficjalnej atmosferze.

Do Europejskiego Stowarzyszenia Wydziałów Prawa (European Law Faculties Association, ELFA) należy ponad 150 członków reprezentujących uczelnie znajdujące się w 49 państwach na 4 kontynentach. Stowarzyszenie powstało w celu podniesienia jakości edukacji prawniczej w Europie poprzez stworzenie platformy współpracy i wymiany doświadczeń. Celem działalności ELFA jest koordynacja procesu reformy edukacji prawniczej w Europie, jak również promowanie współpracy między uniwersytetami.