Nawiązanie współpracy między Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Izbą Komorniczą w Warszawie

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w dniu 1 czerwca 2023 r. podpisał porozumienie z Izbą Komorniczą w Warszawie, tym samym rozwijając współpracę z prawniczymi samorządami zawodowymi. Strony porozumienia będą organizować wspólne konferencje, seminaria i szkolenia adresowane przede wszystkim do studentów Wydziału. Współpraca obejmować będzie także organizację praktyk studenckich oraz zajęć aplikacyjnych celem przybliżenia specyfiki i charakteru wykonywania zawodu komornika sądowego

We współpracę z Izbą Komorniczą zaangażowani będą także studenci z Koła Naukowego Zawodów Prawniczych WPiA UW.

W spotkaniu uczestniczyli: prof. dr hab. Tomasz Giaro – Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Elżbieta Adamska-Śmigrodzka – Przewodnicząca Rady Izby Komorniczej w Warszawie, dr Andrzej Bielecki – Prodziekan WPiA ds. studenckich, a także prof. UW dr hab. Tadeusz Zembrzuski – Pełnomocnik Dziekana ds. współpracy z samorządami prawniczymi, dr hab. Marcin Dziurda – Zastępca Pełnomocnika Dziekana ds. współpracy z samorządami prawniczymi oraz Dawid Paleczny – Członek Rady Izby Komorniczej w Warszawie.