Stypendium dla doktorantów w Bonn

W roku 2024 r. absolwenci i studenci Wydziału Prawa i Administracji UW mogą ubiegać się o stypendium doktoranckie w wysokości 1.200 € miesięcznie przez okres 3 miesięcy plus dodatkowo kwotę 275 € na wydatki związane z podróżą do Bonn. W roku 2024 Szkoła Prawa Niemieckiego WPIA UW może przyznać stypendia dwóm osobom. Udział w kursie SPN nie jest warunkiem koniecznym do ubiegania się o stypendium.

Stypendium doktoranckie daje możliwość przeprowadzenia research’u w bibliotekach Uniwersytetu w Bonn, zebrania materiałów i literatury potrzebnej do napisania dysertacji w Polsce. Stypendium trzeba wykorzystać do 31.12.2024 r.

KWESTIE FORMALNE

Wniosek o przyznanie stypendium powinien zawierać:

• list motywacyjny w języku niemieckim,
  • zaświadczenie o odbywaniu studiów doktoranckich na kierunku Prawo,
  • zaświadczenie o średniej ocen ze studiów magisterskich na kierunku Prawo,
  • opis zainteresowań naukowych, tematu oraz tez i najważniejszych założeń dysertacji doktorskiej oraz wykazanie powiązań dysertacji doktorskiej z prawem niemieckim, najlepiej w obu językach: polskim i niemieckim,
  • opinię samodzielnego pracownika naukowego.

Termin składania wniosków upływa 31 maja 2024 r. Wyniki będą ogłoszone do 7 czerwca drogą mailową.

WAŻNE: o stypendium mogą ubiegać się studenci i absolwenci Szkoły Prawa Niemieckiego WPIA UW oraz WPIA UW, którzy studiowali lub studiują na kierunku prawo. Pierwszeństwo mają studenci i absolwenci SPN przed studentami i absolwentami WPIA UW, jednak ukończenie SPN nie jest warunkiem koniecznym do uzyskania wsparcia.

Aby otrzymać stypendium najlepiej jest posiadać konto w euro, ponieważ na przelewy na konto złotówkowe naliczane są wysokie opłaty za przelew.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy: spn.wpia@uw.edu.pl.

Stypendia przyznawane są ze środków DAAD. Liczba dostępnych stypendiów na dany rok będzie podana w momencie rozpisywania konkursu. Nie możemy zagwarantować, że stypendia będą przyznawane w każdym roku akademickim, ale będziemy czynić wysiłki, by tak było.

Od 2023 Uniwersytet w Bonn zawiesił studia LL.M., na które do tej pory absolwenci SPN mogli otrzymać stypendium. W związku z tym nasz program stypendialny także został zawieszony. Czynimy starania, by nawiązać w tym zakresie współpracę z inną uczelnią.

Szczegóły: https://spn.wpia.uw.edu.pl/pl/stypendia/