Centrum Badań nad Prawem Europy Wschodniej i Azji Centralnej

Centrum Badań nad Prawem Europy Wschodniej i Azji Centralnej stanowi jednostkę organizacyjną na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, która powołana została w 2016 r. Przedmiotem prac Centrum są szeroko rozumiane badania nad prawem oraz ustrojem państw obszaru poradzieckiego. Oprócz tego, w ramach kompetencji i zadań Centrum znajduje się organizacja debat, konferencji oraz sympozjum w zakresie wskazanej wyżej tematyki, a także wsparcie organizacyjne pozostałych jednostek Wydziału w pracach i kontaktach z ośrodkami badawczo-akademicki z obszaru poradzieckiego.

Centrum powstało na mocy uchwały Rady Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 14 listopada 2016 r.

Kierownikiem Centrum jest dr Jarosław Turłukowski.