Przeskocz do treści

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytet Warszawski

Konferencja “Umowa o roboty budowlane w praktyce sądów powszechnych i arbitrażowych”

        

Konferencja naukowa “Umowa o roboty budowlane w praktyce sądów powszechnych i arbitrażowych” organizowana przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Katedrę Postępowania Cywilnego oraz Koło Naukowe Mediacji Negocjacji i Arbitrażu, odbędzie się 24 listopada br. (piątek) w godz. 9:00-17:30 w Auli Starej Biblioteki Uniwersyteckiej. Wydarzenie będzie miało charakter hybrydowy - stacjonarnie oraz transmisja online. Konferencja objęta jest patronatem Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej oraz patronatem medialnym portalu prawo.pl. Wydarzenie odbędzie się dzięki wsparciu partnerów konferencji - kancelarii prawnych: CMS, DZP, Dentons oraz Łaszczuk i Wspólnicy. 

Celem konferencji jest przedstawienie i analiza najważniejszych aktualnych zagadnień prawnych związanych ze sporami budowlanymi. Uwzględniona zostanie perspektywa zarówno zamawiających, jak i wykonawców, podmiotów prywatnych i publicznych.

Podjęta zostanie próba wypracowania rozwiązań, które mogłyby sprzyjać nie tylko sprawniejszemu rozpoznawaniu powstałych już sporów budowlanych (zarówno w postępowaniu sądowym, jak i arbitrażowym), ale także znalezieniu sposobów na to, by można było ich unikać w przyszłości. 

Kontakt do organizatorów: kn.komin2021@gmail.com

Opiekun konferencji: prof. UW dr hab. Marcin Dziurda

Link do transmisji online: https://www.youtube.com/watch?v=lP2016Om11o

PROGRAM KONFERENCJI