Konferencja "Solidarity Arbitration and Mediation Days"

W dniach 17-18 listopada 2022 r. odbędzie się konferencja pt. „Solidarity Arbitration and Mediation Days”, współorganizowana przez Wydział Prawa i Administracji UW oraz Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie. Wydarzenie ma zademonstrować wsparcie międzynarodowego środowiska arbitrażowego, mediacyjnego i prawniczego dla osób z Ukrainy, które zajmują się tą tematyką oraz dla wszystkich dotkniętych skutkami wojny w Ukrainie.

Udział w konferencji wezmą m.in. prof. Mykola Selivon, Prezes Sądu Arbitrażowego ICAC w Kijowie oraz Tatyana Slipachuk, Przewodnicząca Ukraińskiej Komisji Wyborczej. Konferencja odbędzie się co do zasady w języku angielskim, z tłumaczeniami symultanicznymi na języki ukraiński i polski.

Konferencja ma charakter non-for-profit. Zgromadzone dzięki niej środki zostaną przeznaczone na fundusz stypendialny dla ukraińskich studentów i młodych prawników.

Konferencja odbędzie się w trybie hybrydowym. Część stacjonarna będzie miała miejsce na terenie kampusu UW przy Krakowskim Przedmieściu oraz w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie. Jednym z organizatorów wydarzenia jest Wydział Prawa i Administracji UW.

Poznaj szczegóły