Zdalne obrony

Szanowni Państwo,

w związku ze zgłaszanymi wątpliwościami, uprzejmie informuję, że w roku akademickim 2019/2020 zajęcia dydaktyczne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego kończą się w dniu 10 czerwca.

Informuję ponadto, że ukazało się zarządzenie JM Rektora UW w sprawie składania pracy dyplomowej i przeprowadzania egzaminu dyplomowego w trybie zdalnym
(https://monitor.uw.edu.pl/Lists/Uchway/Attachments/5452/M.2020.255.Zarz.120.pdf).
Zarządzenie wchodzi w życie w dniu 10 czerwca 2020 r. i od tego czasu obowiązywać będzie uproszczony sposób procedowania przy obronach zdalnych, prezentując w skrócie:

1. Promotor zwraca się do kierownika katedry o wyznaczenie terminu oraz powołanie komisji na egzamin dyplomowy (zgodnie z pełnomocnictwem udzielonym w 2019 r. każdemu kierownikowi przez Prodziekana ds. studenckich).
  2. Sekretariat, po wprowadzeniu terminu obrony do systemu, wysyła wiadomość o obronie do dziekanatu.
  3. Student uzupełnia na platformie APD streszczenia pracy oraz słowa kluczowe, a także wygrywa do APD pracę magisterską w formacie pdf (instrukcja kodów- ostatnia strona:
  4. Student pisze maila do dziekanatu z prośbą o wyliczenie absolutorium.
  5. Student oraz promotor składają odpowiednie oświadczenia w APD.
  6. Promotor oraz recenzent wypełniają recenzje w APD.
  7. Komisja:
    1. spotyka się na Wydziale i łączy się zdalnie ze studentem za pomocą programu Google Meet i przeprowadza obronę zdalnie,
    2. obraduje online, łącząc się ze sobą oraz studentem za pomocą programu Google Meet i przeprowadza obronę zdalnie.
  8. Przewodniczący komisji wypełnia w APD protokół obrony. Wszyscy członkowie komisji zatwierdzają niezwłocznie protokół w APD.
  9. Przewodniczący informuje dziekanat o przeprowadzonej obronie.

Łączę wyrazy szacunku

Sławomir Żółtek

dr hab. Sławomir Żółtek, prof. ucz.
Prodziekan ds. studenckich
Krakowskie Przedmieście 26/28