Zasady korzystania z Biblioteki WPiA UW w okresie 1 września – 15 października 2020 r.

1. Działa tylko Wypożyczalnia.
    1. Czytelnia, Wolny Dostęp i Katalogi nie są dostępne dla Czytelników
  2. Zamówienia na wypożyczenia lub skany
    1. realizujemy tylko poprzez e-mail: biblio.pomoc@wpia.uw.edu.pl i stronę Facebook
    2. Realizujemy zamówienia złożone przynajmniej 24h przed najbliższym dyżurem
    3. Zamówienie na wypożyczenie i skanowanie musi zawierać podstawowe dane
      1. Imię i Nazwisko (składającego zamówienie)
      2. Nr konta bibliotecznego BUW (najczęściej to numer nad kodem kreskowym z tyłu legitymacji)
      3. jednego z autorów i początek tytułu książki
      4. Sygnaturę zamawianej książki
      5. Lokalizację zamawianej książki (w katalogu BUW po lewej stronie sygnatury)
    4. W przypadku skanów artykułów / rozdziałów – podajemy dodatkowe dane:
      1. scan z książki: - tytuł rozdziału (autora jeśli taki jest) i zakres stron
      2. z czasopisma: - Nazwa czasopisma / dokładny Numer i Rok / Autor i tytuł artykułu (oraz zakres stron jeśli jest znany)
  3. Odbiór zamówień oraz zwroty w Lektorium - poziom "0" Biblioteki
  4. Zamówione książki wydajemy podczas Dyżurów Biblioteki:
    poniedziałek, wtorek, środa, piątek: 10.00-15.00.
    Przerwa techniczna 13.00-13.30

czwartek: 13.00-18.00.
    Przerwa techniczna 16:00-16:30
  5. Książki można zwracać w czasie godzin dyżurów Biblioteki (będą od razu wycofane z konta) lub w innych godzinach – Ochrona Biblioteki wskaże odpowiednie miejsce (książki wycofamy na najbliższym dyżurze)
  6. Zwrócone książki są poddawane 5-dniowej kwarantannie – dopiero po tym czasie można je powtórnie wypożyczyć.
  7. Zwiększamy limity wypożyczeń (studenci = 6 egz., doktoranci = 10 egz.)
  8. Studenci mogą wypożyczyć na tydzień 1 książkę spoza księgozbioru DYDAKTYCZNEGO o ile w katalogu mamy więcej niż jeden jej egzemplarz.
    (Liczymy na Waszą sumienność w ich terminowym zwrocie).
  9. Wprowadzamy usługę skanowania książek i czasopism (100 stron na studenta).
    Zamówienia  prosimy składać na e-mail i Facebook - zrealizujemy w  miarę naszych możliwości !!!
    Nie skanujemy całych książek (nawet w ramach tygodniowych limitów stron) !!!

UWAGI:

• Prosimy o wchodzenie pojedynczo do punktu wypożyczeń w Lektorium oraz  zachowanie odstępu min. 1,5 metra na terenie Biblioteki od innych osób i pracowników biblioteki.
  • Prosimy o stosowanie maseczek ze względu na bezpieczeństwo swoje i innych.
  • Przypominamy o dezynfekcji dłoni po wejściu do budynku.