Przeskocz do treści

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytet Warszawski

Zaproszenie do udziału w programie bezpłatnej pomocy prawnej Fundacji Academia Iuris im. Macieja Bednarkiewicza

FUNDACJA ACADEMIA IURIS zaprasza Studentów Wydziału Prawa i Administracji UW do udziału w programie bezpłatnej pomocy prawnej. Zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem strony internetowej: https://www.academiaiuris.pl/dla-wolontariuszy

Do udziału w dyżurach Fundacja zaprasza studentów co najmniej 3 roku prawa, absolwentów i aplikantów.

Studenci I i II roku lat zapraszani są do pomocy organizacyjnej. Uczestniczenie w tej pomocy daje pierwszeństwo przyjęcia na wolontariat prawny.

Studentów i absolwentów innych kierunków studiów, w szczególności kierunków społecznych, zarządzania, ekonomii, zapraszamy do wsparcia poradnictwa prawnego w zakresie pomocy w załatwieniu spraw osób w urzędach czy wizytach domowych.

Biorąc udział w programie:

  •  pomożesz innym,
  •  będziesz uczyć się od doświadczonych prawników,
  •  zaliczysz praktyki na uczelni,
  •  nauczysz się szukać nieszablonowych prawniczych rozwiązań,
  •  zdobędziesz doświadczenie, które pomoże Ci znaleźć pracę, i przygotować się do egzaminu na aplikację,
  •  przeżyjesz wyjątkową prawniczą przygodę!

Poszukiwane są osoby zaangażowane, które chcą poświęcić swój czas na udzielanie bezpłatnej pomocy prawnej i jednocześnie zdobywać nowe doświadczenia w codziennej pracy z osobami potrzebującymi wsparcia prawnego.

Jak działa Fundacja?

Wolontariusze raz w tygodniu odbywają dyżury, zwykle w 3 osobowych zespołach. Nad ich pracą czuwa Koordynator Punktu Porad. A nad działaniem studenckiej poradni prawnej Koordynator Studenckiej Poradni Prawnej. Każdy dyżur trwa 2 godziny. W jego czasie do punktu przyjmowani są nowi Klienci oraz są wydawane wcześniej przygotowane porady prawne. Wolontariusz samodzielnie przygotowuje poradę prawną dla Klienta. Wcześniej konsultuje ją z Prawnikiem.

Nasi wolontariusze przygotowują porady z różnych dziedzin: od prawa administracyjnego przez prawo cywilne i karne, po prawo pracy i ubezpieczeń społecznych.