Przeskocz do treści

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytet Warszawski

Trwa nabór do V edycji Legii Akademickiej w roku akademickim 2021/22 na Uniwersytecie Warszawskim

Nabór prowadzony jest do grupy podstawowej oraz grupy podoficerskiej.

Co to jest Legia Akademicka?

To wspólny projekt Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki polegający na teoretyczno-praktycznym szkoleniu wojskowym skierowanym do studentów cywilnych w całej Polsce.

Kto może zgłosić się do Legii Akademickiej? 

Wystarczy mieć status studenta (studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich) dowolnego roku studiów, oraz posiadać obywatelstwo polskie.

Aplikować mogą także studenci innych uczelni publicznych i niepublicznych - wymagane będzie dodatkowo zaświadczenie o byciu studentem ze swojej macierzystej uczelni. 

Jak będzie wyglądał proces szkolenia?

Proces szkolenia składa się z dwóch części - teoretycznej oraz praktycznej.

Część teoretyczna odbywać się będzie w formie wykładów i ćwiczeń na terenie Uniwersytetu Warszawskiego (13 godz.) oraz zakończona egzaminem (2 godz.). Ponadto student będzie się szkolił samodzielnie w formie e-learningu.

Część praktyczna - to krótkie szkolenie (3 lub 6 tygodni) w wybranej przez studenta jednostce wojskowej w warunkach skoszarowania w czasie wakacji bez zobowiązania na stałą służbę. Zgłosić się można na nią w okresie 2 lat od uzyskania zaświadczenia o ukończeniu części teoretycznej pod warunkiem posiadania statusu studenta.

Kiedy odbywają się zajęcia?
Zajęcia teoretyczne zaplanowane są od stycznia do maja 2022r. 

Pragniesz poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie obronności kraju? A może łączysz swoją przyszłość z sektorem wojskowym? 
Bez znaczenia czy kierują tobą pobudki patriotyczne, czy po prostu chcesz się sprawdzić, pamiętaj w każdej chwili możesz zrezygnować, dlatego nie zastanawiaj się i złóż aplikację 

Więcej informacji tutaj: 

https://www.wojsko-polskie.pl/legia-akademicka/
https://sway.office.com/bmYpPadA6DIBZIRi

W razie pytań prosimyo kontakt z koordynatorem projektu na UW:

mgr Kamil Kurdej
e-mail: k.kurdej@wpia.uw.edu.pl