Szkolenie "Wstęp do komunikacji w pracy z wielokulturową grupą studentów i studentek"- 12.03.2020 r.

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy nauczycieli akademickich Uniwersytetu Warszawskiego do udziału w warsztacie  "Wstęp do komunikacji w pracy z wielokulturową grupą studentów i studentek". Celem jednodniowego warsztatu jest rozwinięcie kompetencji międzykulturowych pracowników dydaktycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się między innymi:

• jak różnice kulturowe wpływają na oczekiwania i podejście do procesu uczenia się i nauczania;
  • w jaki sposób komunikat, który nadajemy może być odebrany przez przedstawiciela innej kultury;
  • jak odczytywać kody kulturowe, które kształtują zachowanie  w różnych sytuacjach.

Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się podstawowymi teoriami wymiarów kulturowych. Dzięki zróżnicowanym metodom pracy warsztatowej, grupa pozna i przećwiczy narzędzia ułatwiające komunikację z obcokrajowcami, z wyszczególnieniem kontekstu dydaktycznego naszej uczelni. Umiejętności rozwinięte podczas warsztatu ułatwią codzienną pracę z międzynarodowymi i wielokulturowymi grupami studentów i studentek.

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Kucharska z Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu. Jest ona trenerką komunikacji międzykulturowej oraz umiejętności cross-kulturowych.

Kiedy i gdzie?

Warsztat dedykowany  nauczycielom akademickim zaplanowano na 12 marca 2020 r. w godz. 9.00-16.00 w sali warsztatowej Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu (parter), w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej, ul. Dobra 56/66 w Warszawie.

Kto może być uczestnikiem?

Pracownicy zatrudnieni w Uniwersytecie Warszawskim w dniu rozpoczęcia warsztatu i przez przynajmniej kolejnych sześć miesięcy od daty jego zakończenia, w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych lub dydaktycznych na podstawie umowy o pracę lub aktu mianowania, którzy w semestrze bezpośrednio rozpoczynającym się po dacie zakończenia działania rozwojowego mają zaplanowaną realizację zajęć dydaktycznych dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego.

Każdy uczestnik szkolenia będzie zobowiązany do wykorzystania doskonalonych kompetencji w trakcie zajęć dydaktycznych ze studentami, w semestrze następującym bezpośrednio po zakończeniu warsztatu.

Po zakończeniu semestru zajęć ze studentami uczestnik zostanie poproszony o udokumentowanie wykorzystania doskonalonych kompetencji w formie krótkiej autoewaluacji.

Jak się zgłosić?

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, aby zgłosić udział w warsztacie należy:

• wejść na platformę szkoleniową i zalogować się (prosimy o zapoznanie się z instrukcją logowania
  • wybrać kategorię Szkolenia dla nauczycieli akademickich, a następnie Szkolenia  z kompetencji miękkich;
  • wybrać kurs Wstęp do komunikacji w pracy z wielokulturową grupą studentów   i studentek  i dokonać zapisu.

Uwaga: zgłoszenia przyjmujemy najpóźniej do 08.03.2020 r. do godz. 23:59.

Wszystkie informacje dotyczące warsztatów znajdują się także na stronie www.zip.uw.edu.pl, w zakładce Wykładowcy.

W razie pytań prosimy o kontakt e-mailowy na adres e-mail lub pod numerem telefonu 22 55 24 242.