Wydział Prawa i Administracji Uniwersytet Warszawski

Sprawozdanie z V Polsko-Hiszpańskiej Konferencji Naukowej

W dniach 20-21 maja br. odbyła się (online) V Polsko-Hiszpańska Konferencja Naukowa pt. Aktualne problemy finansów publicznych i uwarunkowań prawnych działalności przedsiębiorców w polsko-hiszpańskich stosunkach gospodarczych”, organizowana przez Centrum Prawa Hiszpańskiego i Europejskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Do udziału w Konferencji zarejestrowało się 120 uczestników, reprezentujących liczne ośrodki akademicki z Polski (Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Warmińsko –Mazurski, PAN, SGH, Wyższa Szkoła Nauk Prawnych i Administracji im. L. Petrażyckiego, Wszechnica Polska Szkoła Wyższa, Wyższa Szkoła Współpracy i Rozwoju Regionalnego im. Z. Glogera) i z Hiszpanii  (Universidad Castilla La Mancha, Universidad de Murcia, Universidad Complutense, Universidad Alcalá de Henares, UNED, Universidad Internacional en Valencia, Universidad de Alicante) oraz przedstawicieli świata praktyki.

Wykład inauguracyjny Hiszpania i Polska - doświadczenia czasów pandemii Covid, uwarunkowania dalszych kontaktów bilateralnych i perspektywy rozwoju współpracy” wygłosił Jego Ekscelencja Francisco Javier Sanabria Valderrama - Ambasador Hiszpanii w Polsce. Następnie podczas czterech kolejnych modułów tematycznych przedstawiano i dyskutowano zagadnienia z zakresu:

  • Finansowanie zadań publicznych i wspieranie rozwoju przedsiębiorczości w państwie prawa,
  • Wybrane zagadnienia problemowe z zakresu międzynarodowego obrotu gospodarczego,
  • Wybrane aspekty odpowiedzialności przedsiębiorców i wobec przedsiębiorców,
  • Polsko-hiszpańska współpraca naukowa i dydaktyczna - doświadczenia z działalności Centrum Prawa Hiszpańskiego i Europejskiego.

Zachęcamy do zapoznania się z broszurą konferencyjną!

Wszystkim Państwu dziękujemy za zainteresowanie i udział w Konferencji oraz  zapraszamy do zapoznania się z nagraniem dostępnym na profilu Centrum Prawa Hiszpańskiego i Europejskiego na Facebooku. 

 

Zapraszamy też na kolejny wykład otwarty CentrumCiberdelincuencia y derechos humanos en el ciberespacio - el marco legal de la UE”, który odbędzie się  w dniu 10 czerwca br. o godzinie 18.00 (online). Aby wziąć udział w wydarzeniu należy się zajestrować

Przypominamy również o trwającej – do 13 czerwca br. – rekrutacji do XVIII Edycji Szkoły Prawa Hiszpańskiego. Więcej informacji znajduje się na stronie

 

#wykład #konferencja #rekrutacja