Seminarium z cyklu „Cyfryzacja pod lupą nauki” organizowane przez Digital Economy Lab UW

24 listopada 2021 r. o godz. 18:00 odbędzie się kolejne seminarium online z cyklu „Cyfryzacja pod lupą nauki” organizowane przez Digital Economy Lab UW
pt. Cyfryzacja pod lupą nauki: Międzynarodowe prawo gospodarcze w czasach gospodarki cyfrowej: kto wymyśla, a kto kopiuje regulacje?

Spotkanie poświęcone będzie wynikom badania międzynarodowych umów handlowych w zakresie regulacji gospodarki cyfrowej. Dzięki wykorzystaniu metod text-mining, dr hab. Magdalenie Słok-Wódkowskiej oraz Łukaszowi Nawaro udało się odróżnić twórców reguł od tych, którzy je przyjmują. W badaniu przeanalizowali regionalne umowy handlowe. W trakcie spotkania analitycy DELab UW wyjaśnią założenia metodologiczne badania (m.in. użycie engramów i innych metod text-miningowych) oraz opowiedzą o uzyskanych wynikach. Partnerami spotkania są Fundacja Koalicja na Rzecz Polskich Innowacji oraz Build Up Your Future Conference – Samorząd Studentów Wydziału Nauk Ekonomicznych UW.

Komentarz do badania wygłoszą:
dr Michał Boni, adiunkt w SWPS (Uniwersytet Humanistyczno-Społeczny) oraz Senior Researcher Associate w Martens Centre,
- dr hab. Tomasz Brodzicki, prof. UG, główny ekonomista IHS Markit Maritime & Trade, starszy konsultant ds. BI w ABSL Chapter Poland.
Poprowadzi: Weronika Przecherska (DELab UW)

Spotkanie odbędzie się poprzez Zoom Video Webinar.
Obowiązuje rejestracja pod adresem: http://bityl.pl/vLnx5