Ruszył nabór do Kliniki Prawa – sekcji ds. pomocy dla studentów, doktorantów i Pracowników UW z Ukrainy! Studenci 4 i 5 roku prawa mają unikalną okazję, aby nie tylko zdobyć punkty ECTS, ale również zaangażować się w niesienie realnej pomocy osobom, które rozpoczęły studia, studia doktoranckie lub pracę na Uniwersytecie Warszawskim.

W semestrze zimowym 2022/23 utworzyliśmy specjalną sekcję Kliniki Prawa, której celem jest wsparcie osób z Ukrainy. Spotkania z prowadzącą sekcję doktor Małgorzatą Dziewanowską będą odbywać się w poniedziałki w godzinach 11.30 – 13.00. Jednak oprócz tych zajęć studenci będą mieli szansę spotkać się z przedstawicielami organizacji pozarządowych, instytucji państwowych, a także wziąć udział w warsztatach z autoprezentacji. Będą też, przy współpracy z Welcome Point UW, wspierać osoby z Ukrainy w procesie adaptacji na UW.

Każdy student, który zapisze się do sekcji i będzie miał 80% frekwencję otrzyma 5 punktów ECTS.

Zapisy do grupy: m.dziewanowska@wpia.uw.edu.pl do dnia 25 września 2022 roku.

Projekt finansowany jest z funduszu Zintegrowanego Programu Rozwoju, Studenci dla Otoczenia.