Prof. Małgorzata Gersdorf laureatką Medalu Gezów

Była pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf została laureatką holenderskiej nagrody praw człowieka, Medalu Gezów. Fundacja Geuzenpenning wyróżniła prof. Małgorzatę Gersdorf za walkę o niezależne sądownictwo w Polsce.

W piątek na Wydziale Prawa i Administracji UW Pani Daphne Bergsma pogratulowała prof. Gersdorf tego prestiżowego wyróżnienia. Prof. Gersdorf i J. E. Daphne Bergsma odbyły następnie rozmowę o stanie praworządności w Polsce. W spotkaniu udział wzięli również: Prorektor UW ds. badań – prof. Zygmunt Lalak, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UW – prof. Tomasz Giaro, Prodziekan ds. badań naukowych i współpracy międzynarodowej WPiA UW – dr hab. Piotr Grzebyk oraz kierownik Centre for International and European Labour Law Studies (CIELLS) – prof. Beryl ter Haar.

#wydarzenia #nagroda