Relacja fotograficzna z obchodów Jubileuszu pracy naukowej Pani prof. dr hab. Małgorzaty Gersdorf

W dniach 13-14 października 2022 r. na Uniwersytecie Warszawskim odbyły się obchody Jubileuszu pracy naukowej Pani Profesor Małgorzaty Gersdorf, Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego w latach 2014–2020, kierownika Katedry Prawa Pracy i Polityki Społecznej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, wybitnej specjalistki w dziedzinie prawa pracy.

Dwudniowe obchody stanowiły uhonorowanie wieloletniego wkładu Pani Profesor Małgorzaty Gersdorf w naukę prawa pracy. 13 października 2022 r. w Auli dawnego BUW-u na Kampusie Głównym Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się uroczyste wręczenie Księgi Jubileuszowej wydanej przez Wolters Kluwer. Księga pt. „Między ideowością a pragmatyzmem - tworzenie, wykładnia i stosowanie prawa”, ze względu na zakres aktywności Pani Profesor Małgorzaty Gersdorf, obejmuje zarówno opracowania poświęcone szeroko rozumianym aspektom pracy i zatrudnienia, jak i zagadnieniom ustrojowym oraz międzygałęziowym. Obchody zainaugurował Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UW prof. dr hab. Tomasz Giaro oraz Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia prof. ucz. dr hab. Sławomir Żółtek. Laudacja na cześć Jubilatki została wygłoszona przez prof. UW dr. hab. Krzysztofa Rączkę.

W dniu 14 października 2022 r. odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa „Zasady konstytucyjne, prawa człowieka i zasady unijne a model stosunku świadczenia pracy”.

FOTOGRAF
Krzysztof Durkiewicz