Legal Hackathon 2021

Polska edycja corocznego maratonu programowania w branży prawniczej odbędzie się w dn. 18-20 czerwca. W wydarzeniu, które organizuje Wolters Kluwer Polska, udział weźmie dwóch gości specjalnych.

Legal Hackathon co roku gromadzi pasjonatów nowych technologii i innowacyjności w podejściu do prawa. Celem tego weekendowego spotkania jest zaprojektowanie nowoczesnych rozwiązań zarówno dla prawników, jak i dla osób korzystających z usług prawnych.

Do tej pory odbyły się trzy edycje Hackathonu, których finaliści zdobyli uznanie na świecie i pozyskiwali inwestorów.

Goście specjalni

– Choć trwa pandemia COVID-19, warto spotkać się online i wypracować kolejne pomysły z obszaru LegalTech. Nie mam bowiem wątpliwości, że globalny koronakryzys wprowadził na wyższy poziom wdrażanie innowacji oraz nowych sposobów pracy w branży prawniczej. Nie mówiąc już o lawinie zmian legislacyjnych, które wprowadzono w odpowiedzi na pandemię – komentuje Włodzimierz Albin, prezes Wolters Kluwer Polska.

Gośćmi specjalnymi Hackathonu 2021 będą: Mary Shen O’Carroll, Chief Community Officer w firmie Ironclad, oraz Michał Jaworski, Dyrektor ds. strategii technologicznej Microsoft, członek Zarządu Microsoft sp. z o. o. i wiceprzewodniczący Rady Polskiej Izby Informacji i Telekomunikacji.

Spotkanie w 100% online

Do udziału w Hackathonie zaproszeni są m.in. prawnicy, programiści, graficy, menedżerowie projektów i analitycy biznesowi. Uczestnicy zostaną połączeni w interdyscyplinarne zespoły, co sprzyja kreatywności i buduje nową perspektywę. Co ważne, uczestnicy otrzymają wsparcie cenionych w branży mentorów.

W tym roku wydarzenie odbędzie się całkowicie online – na specjalnie przygotowanej na tę okazję platformie internetowej z wieloma możliwościami interakcji między uczestnikami. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

REJESTRACJA

WIĘCEJ INFORMACJI