Wydział Prawa i Administracji Uniwersytet Warszawski

Filmy z cyklu "Równoważni"

Polecamy kolejne materiały z cyklu "Równoważni".

Tematem pierwszego filmu jest dyskryminacja ze względu na wiek. Nasza ekspertka, dr Anna Cybulko, Ombudsman UW, tłumaczy, czym jest to zjawisko, podaje przykłady tego rodzaju dyskryminacji oraz przypomina, gdzie na UW warto szukać pomocy w takich sytuacjach.

Drugi film fotyczy dyskryminacji ze względu na stopień sprawności. W poniższym materiale Paweł Wdówik, kierownik Biura ds.Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Warszawskiego, opowiada o nierównym traktowaniu osób z niepełnosprawnościami i o sytuacji, gdy mimo dobrej woli i chęci pomocy, nieświadomie dyskryminujemy ze wzgledu na stopień sprawności.

Tym razem tematem filmu jest dyskryminacja ze względu na płeć. Specjalistka ds. równouprawnienia na UW, dr hab. Julia Kubisa, zachęca do rozmowy na temat seksizmu. W materiale tłumaczy, czym jest seksizm, jak reagować na zachowania seksistowskie, a także dlaczego warto im przeciwdziałać.

#równoważni