Etap Wydziałowy Konkursu Wiedzy o Postępowaniu Cywilnym

Katedra Postępowania Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Kołem Naukowym Prawa Procesowego serdecznie zaprasza studentów prawa wszystkich lat studiów do udziału w Etapie Wydziałowym IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Postępowaniu Cywilnym. Etap Wydziałowy odbędzie się w dniu 19 kwietnia 2021 r., o godz. 20.15 za pośrednictwem platformy Google Meet oraz przy wykorzystaniu narzędzia Google Forms.

Uczestnicy Etapu Wydziałowego będą rozwiązywać test jednokrotnego wyboru sprawdzający znajomość przepisów oraz umiejętność ich zastosowania w kazusach. Pytania będą obejmować następujące akty prawne: 1) ustawę z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego, 2) ustawę z dnia 17 grudnia 2009 r. o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym oraz 3) ustawę z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych.

Dwóch najlepszych uczestników etapu wydziałowego będzie reprezentować Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w IV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Postępowaniu Cywilnym, który odbędzie się dnia 21 maja 2021 r. w Krakowie lub w formie zdalnej. Jednocześnie dla zwycięzców Etapu Wydziałowego przeznaczone są nagrody książkowe. W przypadku uzyskania najwyższej liczby punktów przez więcej niż dwie osoby, Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość przeprowadzenia dodatkowej kwalifikacji w formie ustnej.

Zgłoszeń należy dokonywać do dnia 15 kwietnia 2021 r. za pośrednictwem formularza rejestracyjnego. Udział w Etapie Wydziałowym IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Postępowaniu Cywilnym wymaga posiadania urządzenia umożliwiającego korzystanie z platformy Google Meet z opcją wideo.

Praca nad testem musi mieć charakter samodzielny. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo dyskwalifikacji uczestnika Etapu Wydziałowego w przypadku stwierdzenia niesamodzielnego rozwiązywania testu. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Kołem Naukowym Prawa Procesowego WPiA UW pod adresem: knpproces@wpia.uw.edu.pl lub przez facebook Koła Naukowego Prawa Procesowego.

#koło naukowe #konkurs