Ukrainian Students Weekend

22 października w Warszawie odbędzie się “Ukrainian Student’s Weekend”. USW jest kolejnym projektem organizowanym przez Stowarzyszenie Studentów Ukraińskich w Polsce ze wsparciem Ambasady Ukrainy w RP oraz Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Wydarzenie ma na celu pomóc nowoprzybyłym studentom z Ukrainy odnaleźć się w nowym państwie, znaleźć przyjaciół, dowiedzieć się więcej o Polsce oraz relacjach polsko-ukraińskich. Partnerem generalnym wydarzenia jest firma Adecco Poland.

Podczas wydarzenia ponad 150 uczestników pogłębi swoją wiedzę na temat polityczno-gospodarczych relacji obu państw, funkcjonowania ukraińskich przedsiębiorstw na terenie Polski, szczególnych warunkach mieszkania w Polsce, ciekawostkach oraz ogólnych zasadach zapewniających komfortowy i miły pobyt w kraju.

W ramach pierwszej części programu studenci spotkają się z przedstawicielem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezydentem Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej oraz byłym Ministrem Gospodarki Jackiem Piechotą. Podczas drugiej części – młodzieżowego panelu, swoim doświadczeniem, historią sukcesu i praktycznymi radami podzielą się młodzi i progresywni Ukraińcy: Michail Koriażnow – piłkarz w III Lidze Polski, Wiktoria Umańska – biznes-developer ukraińskiego startupu z ogromnym zapleczem w działaniu w studenckich organizacjach, Artem Zozulia – dyrektor Honorowego Konsulatu Ukrainy we Wrocławiu, Yevgen Podgayetskiy – założyciel startupu VR-helmets z drewna, obecnie pracuje nad implementacją nowego projektu – produkcji drewnianych 3D map. Szczegóły na temat edukacyjnego systemu w Polsce oraz rozwoju akademickiego, awansu zawodowego a nawet podróży zostaną przedstawione przez ekspertów na informacyjnym panelu. Podczas café i lunch breaków studenci będą mieli możliwość nawiązać nowe kontakty, podyskutować na interesujące ich tematy z organizatorami wydarzenia, jak i również zadać pytania zaproszonym gościom specjalnym. Na koniec wydarzenia uczestnikom zostanie zaprezentowany film krótkometrażowy współczesnej ukraińskiej kinematografii, a podsumowaniem wydarzenia będzie spotkanie i dyskusja z Prezydentem Ukrainy w latach 2005-2010, liderem Pomarańczowej Rewolucji – Wiktorem Juszczenką.

Stowarzyszenie Studentów Ukraińskich w Polsce (SUP) jest największą międzyuczelnianą organizacją studencką w kraju, która zrzesza studentów pochodzenia ukraińskiego i funkcjonuje na terenie całej Polski organizując wydarzenia edukacyjne, networkingowe, rozwojowe, społeczno-polityczne oraz rozrywkowe. Głównym celem naszej organizacji jest dbanie o ciągły naukowy, społeczny oraz profesjonalny rozwój ukraińskiej młodzieży oraz wsparcie studentów na drodze do integracji ze społeczeństwem polskim.

Wydarzenie odbędzie się w Warszawie 22 października od 11:00 do 17:00 w pomieszczeniu Platformy Eventowej – Domie Braci Jabłkowskich przy ul. Brackiej 25. Serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów do wzięcia udziału w wydarzeniu oraz zachęcamy do otrzymania informacji. Szczegółowy program wydarzenia jest dostępny na stronie wydarzenia na Facebook.