Drużyna reprezentująca Uniwersytet Warszawski zajęła VI miejsce w konkursie Foreign Direct Investment International Arbitration Moot (FDI)

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że drużyna reprezentująca Uniwersytet Warszawski zajęła VI miejsce w klasyfikacji generalnej międzynarodowego konkursu prawniczegoForeign Direct Investment International Arbitration Moot” (FDI). W finale konkursu zostało sklasyfikowanych 59 drużyn z całego świata.

Jednocześnie, studentka V roku prawa – Agata Kruczyk – zajęła II miejsce na świecie w kategorii „najlepszy mówca”.

W skład drużyny wchodzili: Agata Kruczyk, Bartosz Troczyński, Martyna Darczuk, Łukasz Pierwienis, Ewa Malinowska oraz Olga Stokowiec.

Trenerami drużyny byli: mgr Anita Garnuszek, mgr Michał König oraz mgr Marek Szolc. Opiekę merytoryczną nad drużyną sprawował również dr Rafał Morek.

Konkurs FDI to największy i najbardziej prestiżowy konkurs z zakresu arbitrażu inwestycyjnego na świecie. Ogółem w konkursie bierze udział ok. 100 drużyn. Uniwersytet Warszawski praktycznie co roku zajmuje w konkursie wysoko notowane miejsca. Tegoroczny finał konkursu odbył się na Uniwersytecie w Buenos Aires w Argentynie.

Pełne wyniki konkursu (Uniwersytet Warszawski występował pod aliasem „Team Klaestad”)

Więcej informacji o drużynie UW znajduje się na stronie fdi.wpia.uw.edu.pl a o konkursie na stronie fdimoot.org